Телефонуйте нам без вихідних:
Написати нам:
info@lawcenter.com.ua
Відправити заявку
place Працюємо з виїздом до Вас
Доставка документів безкоштовно

Містобудівні умови та обмеження

Надаємо послуги з отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки (МУОЗЗД). Підготовка повного пакету документів, подання у Департамент містобудування та архітектури, повний супровід на всіх етапах отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

Ціни та терміни надання послуги:

Назва послугиТерміни виконанняЦіна, грн
Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки від 30 днів від 12500 грн

Кінцева вартість послуг визначається після отримання вихідної інформації від замовника.

Замовити

Відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" проектування, погодження та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у встановленому порядку. Отримати необхідну дозвільну документацію для будівництва власники можуть самостійно, або звернутись за послугами до профільних організацій, а саме до юридичних та інжинірингових компаній.

Першим кроком підготовки до будівництва є отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, які містять містобудівні та архітектурні вимоги до проектування і будівництва. Містобудівні умови та обмеження є основною складовою вихідних даних.

Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (МУОЗЗД) - це документ, який містить комплекс містобудівних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів містобудування, встановлені законодавством, а також містобудівною документацією.

Як отримати містобудівні умови та обмеження?

Для отримання містобудівних умов та обмежень необхідно підготувати та подати в Департамент містобудування та архітектури наступний пакет документів:

 • нотаріально засвідчена копія документа про право власності або користування земельною ділянкою;
 • ситуаційний план (схема) щодо місцезнаходження земельної ділянки;
 • викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000;
 • кадастрова довідка;
 • кадастровий план ділянки;
 • містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва;
 • фотофіксація земельної ділянки (з оточенням);
 • нотаріально завірені копії установчих документів (для юридичних осіб);
 • копія паспорта - 1, 2 сторінки та сторінка з відміткою про реєстрацію (для фізичних осіб);
 • довіреність, якщо документи подаються уповноваженою особою.

Надамо деякі роз'яснення щодо окремих документів.

Документ про право власності (користування) земельною ділянкою - документ, на підставі якого використовується земельна ділянка для будівництва. Це може бути державний акт, свідоцтво про право власності на землю, договір оренди/суперфіцію.

Ситуаційний план виконується у довільній графічній формі. Може бути виконаний на викопіюванні із матеріалів містобудівної або картографічної документації, або ж це може бути копія карти міста Києва, чи зображення з Google Map з відміченою ділянкою.

Викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000 виконують організації, які мають дозвіл на виконання топографо-геодезичних робіт.

Кадастрова довідка - документ, що містить запитувані споживачем офіційні відомості містобудівного кадастру, що характеризують діючі на певній території містобудівні регламенти та інші умови провадження містобудівної діяльності, містобудівні умови та обмеження, а також (у разі наявності) вимоги та обмеження щодо використання земельних ділянок і розташованих на них об'єктів нерухомості, інші довідкові відомості з інформаційних ресурсів містобудівного кадастру. Для отримання містобудівних умов та обмежень кадастрова довідка надається у разі наявності.

Черговий кадастровий план, або витяг із земельного кадастру надається за умови відсутності містобудівного кадастру. Отримати витяг самостійно можна звернувшись до управління Держземагентства (Держгеокадастру) за місцезнаходженням земельної ділянки.

Фотофіксацію земельної ділянки можна виконати самостійно. Для цього потрібно сфотографувати земельну ділянку з оточенням з усіх можливих для зйомки сторін. Якщо ж це, наприклад, облаштування вхідної групи (окремого входу) - фото місця реконструкції з трьох сторін (фасадів) з оточенням.

Що таке містобудівний розрахунок?

Містобудівний розрахунок – це розрахунок щодо гранично допустимих параметрів забудови, умови ув’язки архітектурно-планувального та об’ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів. Містобудівний розрахунок розробляється та надається у довільній формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри об’єкту будівництва та його техніко-економічні показники. Містобудівний розрахунок містить назву об’єкту, поверховість, площа забудови, загальна площа об’єкту, при житловому будівництві відповідність щільності забудови та інша інформація, яка на думку інвестора дає повне уявлення про його наміри. Хоч містобудівний розрахунок виконується в довільній формі, все ж таки, враховуючи специфіку документу та наявність техніко-економічних розрахунків та показників, рекомендуємо його замовляти в проектній організації.

Пакет документів у повній комплектації подається через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) до Департаменту (управління) містобудування та архітектури.

Після отримання структурні підрозділи Департаменту містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів розглядають подані документи та приймають рішення про надання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки або про відмову у їх видачі.

Відмова у прийнятті документів у заявника, відмова у розгляді документів, наданих заявником, відмова у видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки можливі у наступних випадках:

 • у разі невідповідності намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації;
 • подання суб’єктом господарювання неповного пакета документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, згідно із встановленим переліком;
 • виявлення в документах поданих суб’єктом господарювання недостовірних відомостей;
 • негативний висновок за результатами проведених експертизи та обстежень або інших наукових і технічних оцінок

Містобудівні умови і обмеження складаються у двох примірниках. Перший примірник надається замовнику, а другий постійно зберігається в уповноваженому органі містобудування та архітектури, який їх видав. Містобудівні умови і обмеження вносяться до містобудівного кадастру.

Ми готові надати комплекс послуг, пов'язаних з отриманням містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки у місті Києві.

У наші послуги входить:

 • збір вихідної інформації;
 • виготовлення ситуаційного плану;
 • замовлення та отримання викопіювання топографо-геодезичного плану М1:2000;
 • отримання кадастрової довідки, витягу з ДЗК (у разі необхідності);
 • замовлення та отримання містобудівного розрахунку з техніко-економічними показниками;
 • виконання фотофіксації земельної ділянки, місця будівництва чи реконструкції;
 • підготовка, комплектація повного пакету документів;
 • подання пакету документів до органу містобудування та архітектури;
 • юридичний супровід, обгрунтування намірів, можливе листування з Департаметом містобудування та архітектури;
 • отримання містобудівних умов та обмежень.

Увага! Ми не можемо гарантувати 100% позитивний результат, адже остаточне рішення приймає Департамет містобудування та архітектури, і містобудівні умови та обмеження видаються лише у разі відповідності намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації. Але ми мінімізуємо ризики відмови, у разі необхідності відстоюємо наміри клієнта та зробимо все можливе для отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

У співпраці з Вами гарантуємо порядність та конфіденційність.

Питання та коментарі ()