Телефонуйте нам без вихідних:
Написати нам:
info@lawcenter.com.ua
Відправити заявку
place Працюємо з виїздом до Вас
Доставка документів безкоштовно

Строк подання структури власності та відомостей про бенефіціарів продовжено до 11 липня 2022 року!

Строк подання відомостей про бенефіціарів продовжено до 11 липня 2022 року!

Строк подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників та структури власності продовжено до 11 липня 2022 року! Народні депутати пролонгували терміни подання інформації про бенефіціарів юридичних осіб в Україні.

8 жовтня народні депутати прийняли Закон (проект № 5807) «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», згідно з яким збільшено строк виконання обов'язку юридичними особами щодо повідомлення державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності з трьох місяців до одного року.

Верховна Рада України продовжила до липня 2022 року строк надання інформації про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) юридичних осіб. Відповідний закрнопроєкт № 5807 на пленарному засідання 8 жовтня, підтримали 342 народних депутата.

В цей же день Закон був підписаний Головою Верховної Ради. У тексті закону зазначено: "У пункті 4 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., № 25, ст. 171) слова "трьох місяців" замінити словами "одного року".

Попередні законодавчі вимоги передбачали, що до 10 жовтня 2021 року українські підприємства мали подати державному реєстратору дані про кінцевих бенефіціарів. За порушення терміну подання керівниуам юридичних осіб загрожували високі штрафи.

За неподання або несвоєчасне подання держреєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність чи документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціара юрособи передбачено штраф у розмірі від 17000 до 51000 грн (від 1000 до 3000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Якщо Вам потрібна допомога у підготовці та поданні структури власності та даних про кінцевих бенефіціарних власників, звертайтеся до наших спеціалістів!

Хто має подати відомості про бенефіціарів? Всі юридичні особи, щодо яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) мають міститися відомості про КБВ та які зареєстровані до набрання чинності Наказом № 163, з дня набрання чинності таким актом протягом трьох місяців мають подати державному реєстратору документи для оновлення в ЄДР відомостей про КБВ.

Так, до 11 липня 2022 року всі юридичні особи мають подати державному реєстратору:

  • заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) - форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи - громадського формування - форма 4;
  • структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу № 163;
  • витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент;
  • нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.

Зазначимо, що відповідно до положень Наказу № 163 з 2022 року планується щорічне підтвердження відомостей про кінцевих бенефіціарних власників.

Джерело: Юрконсалтцентр

10.10.2021