Телефонуйте нам без вихідних:
Написати нам:
info@lawcenter.com.ua
Відправити заявку
place Працюємо з виїздом до Вас
Доставка документів безкоштовно

Банкам дозволено обслуговування клієнтів з використанням ЕЦП

Банкам дозволено обслуговування клієнтів з використанням ЕЦП

14 липня 2017 року вступає в силу Постанова НБУ № 62 від 11 липня 2017р. «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні»  згідно якої банкам дозволено здійснювати касове обслуговування клієнтів з використанням електронного підпису / електронного цифрового підпису (ЕП/ЕЦП).

Дана Постанова направлена на виконання вимог Закону України від 22.05.2003р. № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону України від 22.05.2003р. № 852-IV «Про електронний цифровий підпис». Постанова сприятиме впровадженню електронного документообігу між банками та їх клієнтами, а саме дозволить використання на договірних умовах електронних касових документів та електронних цифрових підписів, що в свою чергу призведе до вдосконалення та спрощення організації касової роботи банків.

Для впровадження обслуговування клієнтів з використанням ЕП/ЕЦП  банкам необхідно:

  • розробити технологію і механізм електронного документообігу;
  • розробити технологію і механізм використання ЕП/ЕЦП;
  • розробити технологію і механізм збереження банком інформації;
  • запровадити процедуру надання за бажанням клієнта оригіналу електронного касового документа, оригіналу паперового документа, копії на папері з електронного документа з усіма реквізитами тощо.

Якщо касове обслуговування клієнтів здійснюватиметься з використанням ЕП/ЕЦП , банк має включити до договору з клієнтом умови і порядок визнання електронної взаємодії електронних документів з використанням ЕП/ЕЦП, а також умови щодо розподілу ризиків збитків, які можуть бути нанесені банку, клієнту та третім особам.

Джерело: Юрконсалтцентр

17.07.2017