Телефонуйте нам без вихідних:
Написати нам:
info@lawcenter.com.ua
Відправити заявку
place Працюємо з виїздом до Вас
Доставка документів безкоштовно

Зміни в декларації платників єдиного податку. Скачати нову форму декларації.

Нова декларація платника єдиного податку 2017

З 5 травня 2017 року набрав чинності Наказ Міністерства Фінансів України від 17.03.2017 р. №369 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578», щодо внесення змін до форм податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи), податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.

Фактично цим Наказом було приведено форми декларації у відповідність до діючого законодавства України. Відтепер для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб  платників єдиного податку третьої групи у формах звітності будуть вказані діючі ставки податку:

- 3%  для платників Податку на додану вартість;

- 5% для неплатників Податку на додану вартість.

До введення Наказу в дію в формах звітності були вказані застарілі ставки - 2%  та 4% відповідно.

З повним текстом Наказу Ви можете ознайомитись тут: zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0478-17

У зв’язку з впровадженням таких змін виникає цілком логічне питання: коли починати подавати звіти за новими формами декларації платників єдиного податку.

Згідно п.46.6. Податкового Кодексу України: «якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган державної податкової служби, який затвердив такі форми, зобов'язаний оприлюднити нові форми звітності. До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності з податкового періоду, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення».

Отже, оскільки даний Наказ набув чинності у ІІ кварталі 2017 року, подавати звіти за новими формами декларації платників єдиного податку слід починаючи з наступного ІІІ кварталу 2017 року.

Нові форми декларації можна скачати тут:

ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця

ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи)

Джерело: Юрконсалтцентр

10.05.2017