Телефонуйте нам без вихідних:
Написати нам:
info@lawcenter.com.ua
Відправити заявку
place Працюємо з виїздом до Вас
Доставка документів безкоштовно

Перехід на спрощену систему оподаткування (єдиний податок) з ІІІ кварталу 2017 року

Перехід на спрощену систему оподаткування. Перехід на єдиний податок.

Звертаємо увагу всіх суб’єктів господарювання, які планують перехід на спрощену систему оподаткування з ІІІ кварталу 2017 року, що термін подання Заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (заяви про перехід на єдиний податок) до контролюючого органу - до 15 червня 2017 року (тобто за п'ятнадцять календарних днів до початку ІІІ кварталу 2017 року).

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання може бути здійснений за умови, що протягом календарного року, який передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 Податкового Кодексу України.

Також зазначимо, що суб’єкт господарювання має право перейти на єдиний податок оподаткування лише один раз протягом року. Тобто, якщо у цьому календарному році суб’єкт господарювання  вже працював на спрощеній системі, а потім (примусово чи добровільно) відмовився від неї, то при спробі повернутися на спрощену систему оподаткування даний суб’єкт може отримати відмову від контролюючого органу.

Документи, необхідні для переходу на спрощену систему оподаткування (єдиний податок):

  • Заява про застосування спрощеної системи оподаткування;
  • Розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.

Додатково подається:

  • Декларацію про майновий стан за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування (для фізичних осіб-підприємців);
  • Декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування (для юридичних осіб).

Заява про перехід на спрощену систему оподаткування має бути розглянута контролюючим органом протягом  двох робочих днів з дня її надходження. У разі відсутності критеріїв для відмови у реєстрації контролюючий орган має включити заявника у Реєстр платників єдиного податку.

Джерело: Юрконсалтцентр

12.06.2017