Укр   |   Рус
Пн - Пт 9:00-18:00; Сб, Нд - за домовленістю
Телефонуйте без вихідних (067) 881-38-68
Можливий виїзд за вашою адресою
Доставка документів по Києву безкоштовно
м. Київ, пр-т Визволителів 1 (м. "Дарниця")
вул. Б. Хмельницького 16-22 (м. "Театральна")
info@lawcenter.com.ua Замовити дзвінок

Внесення змін у процедуру переведення дачних і садових будинків у жилі

Переведення дачного чи садового будинку у жилий

Як перевести дачний чи садовий будинок у жилий? 14 червня 2017 року Кабінет міністрів України прийняв Постанову № 420 «Про внесення змін у додаток 2 до Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки». Чи спрощено процедуру переведення?

Після прийняття Постанови Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України заявив: «Спрощена процедура дасть можливість українцям, що мають намір перевести дачний чи садовий будинок у житловий, оформити відповідну документацію без зайвої перевантаженості – звіту про проведення технічного огляду. Це насамперед усуне корупційну складову і можливість подвійного тлумачення та пов’язаних з цим зловживань».

Такий коментар посадовця дав підставу багатьом засобам масової інформації сповістити про значне спрощення процедури переведення дачних і садових будинків у житлові та зменшення необхідного пакету документів.

Але ми звертаємо Вашу увагу на те, що даною Постановою лише було прийнято нову форму «Звіту про проведення технічного огляду дачного (садового) будинку», при цьому сам порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки не змінився. Даний порядок зазначений у Постанові КМУ від 29 квітня 2015 р. № 321.

Для переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок громадянин, який є його власником, або уповноважена ним особа (далі — власник) подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, а у разі, коли в сільській раді виконавчий орган не утворено, — сільському голові (далі — уповноважений орган):

  • заяву за формою згідно з додатком 1;
  • копію документа про право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчену в установленому порядку;
  • письмову згода співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий;
  • звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам за оновленою формою згідно з додатком 2.

Технічний огляд дачного чи садового будинку проводиться без застосування обладнання для визначення характеристик конструкцій та виконання вишукувальних робіт на підставі укладеного договору суб’єктом господарювання, у якого працює один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554 “Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1668).

Повний текст Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки (скачати)

Додаток 1 «Заява про переведення дачного (садового) будинку у жилий будинок» (скачати)

Оновлений Додаток 2 «Звіт про проведення технічного огляду дачного (садового) будинку» (скачати)

Джерело: Юрконсалтцентр