Телефонуйте нам без вихідних:
Написати нам:
info@lawcenter.com.ua
Відправити заявку
place Працюємо з виїздом до Вас
Доставка документів безкоштовно

Відміна печаток - печатки на документах стануть не обов’язковими

Печатки на документах стануть не обов’язковими

Нагадуємо, що з 19 липня 2017 року набуває чинності Закон України від 23.03.2017 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями», яким передбачено скасування вимоги обов’язкового використання печаток на документах.

Даний Закон було опубліковано 19 квітня 2017 року в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України», а отже набуває чинності через 3 місяці після опублікування - 19 липня 2017 року.

Законом внесено зміни до статті 581 Господарського кодексу України, яка буде мати таку редакцію:

  1. Суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки. Використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим.
  2. Відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи — підприємця. Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не вправі вимагати нотаріального засвідчення вірності копії документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом.
  3. Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.
  4. Виготовлення, продаж та/або придбання печаток здійснюється без одержання будь-яких документів дозвільного характеру.

Таким чином, печатка не буде обов’язковим реквізитом документа, що подається від імені суб’єкта господарювання органам  державної влади.

Державним органам забороняється вимагати наявність печатки на документах.

Главу 12 Кодексу України про адміністративні правопорушення  доповнено статтею 16624, яка буде мати таку редакцію:

Стаття 16624. Незаконні вимоги до документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування

Вимога посадової особи органу державної влади або органу місцевого самоврядування про наявність на документі, що подається суб’єктом господарювання, відбитка його печатки або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, або відмова у прийнятті документа у зв’язку з відсутністю на ньому відбитка печатки суб’єкта господарювання або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, — тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже, за вимагання посадовими особами наявності печатки на документі або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, передбачено штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень.

Джерело: Юрконсалтцентр

10.07.2017